Az együttműködésnek köszönhetően idén már a GUVET importálja Kínába és használja a legnagyobb volumenben a magyar libapelyhet, amely így hatalmas piacot nyert, mivel a távol-keleti ország a magyar pehely első számú importőre. A hazai libapehely kiválóságát ennek köszönhetően a brit arisztokrácia tagjai fogják népszerűsíteni a jövőben, akik a márka kabátjait hordják.
A magyar libapehely nemzetközi térhódítása nem véletlen, ugyanis a kiváló hőtartó képessége mellett az exkluzivitása miatt már a luxuskategóriába esik. Hazánkban ráadásul az előállítása évezredes, egészen a római korig visszanyúló hagyományokra tekint vissza, amelynek része a természetességre törekvés is, így a hosszú, a XXI. században immár tudományosan tervezett keltetés, az elhúzódó nevelési idő és a mennyiségileg korlátozott, fenntartható éves gyűjtés. Dr. Csorbai Attila, a Baromfi Termék Tanács elnöke kiemelte, hogy jelenleg hazánkban a baromfitermelés 80 százaléka csirke, 15 százaléka pulyka és 5 százalékát teszik ki a víziszárnyas fajok, ezzel pedig azon kevés európai ország közé tartozik Magyarország, ahol még él és virul a víziszárnyas-tenyésztés. Hazánkban jelenleg ez évente 2,6 millió egyedet tesz ki.
December 3-án Budapesten exkluzív sajtóesemény keretében, az iparág nemzetközi elitje, így az International Down and Feather Bureau (IDFB), valamint a kínai China Feather and Down Industrial Association (CFDIA) és a magyar Baromfi Termék Tanács vezetői jelenlétében jelentették be a GUVET – FBZ megállapodást, amelynek köszönhetően szintet lépett a magyar-kínai pehelykereskedelem. A magyar liba kivételesen jó minőségű, a nemzetközi viszonylatban is a legjobbak közé tartozó pelyhe miatt világszinten, így természetesen Kínában is keresett termék.
A felek megállapodása abból a szempontból is úttörő, hogy a GUVET nanomembrán-technológiát alkalmaz kabátjaiban, a termékeik antibakteriálisak, ráadásul extrém szakítószilárdsággal rendelkeznek a könnyű és hőtartó kialakítás mellett. Ennek köszönhetően a GUVET vezető szerepet tölt be a globális pehelyiparban, 161 szabadalmával piacvezető és nemrég a World Record Certification Agency szerint is övék lett a legkiválóbb minőségű pehelykabát. Ez arra kötelezi őket, hogy a minőségből ne engedjenek. A GUVET alapítója és elnöke szerint ezért is döntöttek a magyar pehely mellett.
„Mi globális méretekben gondolkozunk, ezért döntöttünk a világszinten is kiemelkedő minőségű magyar libapehely mellett. Ahhoz, hogy a kínai prémium márkák a ruházat terén is meghódíthassák a világot, a legjobb alapanyagokra van szükségünk, és mi az egyik legkiválóbb libapelyhet Magyarországon találtuk meg” – emelte ki Kevin Wu, a GUVET alapítója és elnöke.
A GUVET hazánkon kívül Csehországból, Kanadából és Oroszországból, Szibériából importál libapelyhet. A GUVET-együttműködés segíti a hazai pehely integrációját a nemzetközi piacra és erősíti a termékcsoport prémium imázsát. A GUVET termékeit, így innentől a magyar libapelyhet is olyan hírességek fogják népszerűsíteni, mint például a brit arisztokráciához tartozó Spencer család.
A márkának Párizsban, Milánóban és Sanghajban R&D központja van – írják.