Kiadvánnyal tiszteleg a hazai kortárs művészet előtt az ACG

Hírek

Az idén húszéves ACG Reklámügynökség szerint a tehetséges hazai kortárs művészek, alkotók, bár szüntelen inspirációs forrásként szolgálnak a kreatív-kommunikációs iparág és a gazdasági élet résztvevői számára, mégsem kapnak elég figyelmet itthon. Ezért úgy döntöttek, hogy jubileumuk apropóján az aktív, pezsgő hazai kortárs művészeti közegre irányítják a reflektorfényt azzal, hogy egy kiadványba összegyűjtve bemutatnak 45 olyan alkotót, gondolkodót, akire szerintük érdemes figyelni.

 

A 160 oldalas, reklámmentes kiadvány az ACG szemszögéből, hat fejezetben mutatja be a magyar művészeti élet kortalan lenyomatát, a hazai divat, képzőművészet, zene, design, performatív művészetek és a mozgókép kultúra figyelemre méltó, tehetséges hazai szereplőit.

Az ACG TWENTY Bookazine-ban saját írásokon, egyéni, valamint páros interjúkon keresztül, újszerű megközelítésben ismerhető meg az alkotók tevékenysége, gondolatai, hogy inspirációként szolgálhassanak mindazoknak, akik az ACG-hez hasonlóan a kultúrából, kortárs művészetből merítkeznének jövőbeli projektjeik megvalósításakor. Mindemellett a kiadvány célja, hogy a kortárs magyar kultúrát, annak újító erejét és sokszínűségét a következő generációk számára is megőrizze és bemutassa.

A bookazine-ban többek közt olyan kiemelkedő művészekkel olvasható interjú, mint Fekete Giorgió, a Carson Coma és Balla Gergely, a Platon Karataev együttes frontemberei, Magyar Éva színésznő, Puskás Tamás és Bodó Viktor rendezők, Deák Kristóf, Oscar-díjas filmrendező, Fleshch Andrea nemzetközileg elismert jelmeztervező, Fábián Veronika ékszertervező művész, Nemes Márton és Asztalos Zsolt festőművészek, Labrosse Daniel képzőművész, Duda Éva táncművész-koreográfus, vagy Fábián Éva és Gáldi Andrea fotográfusok. Az ACG TWENTY Bookazine limitált, exkluzív nyomtatásban ezer példányban készült el.

„Rendületlenül hiszem, hogy a kommunikáció feladata és felelőssége értéket teremteni. Az ACG-vel a kezdetek óta támogattunk olyan fontos ügyeket, amik megérintettek minket, de valamiért nem kaptak elég figyelmet. Küldetésünknek éreztük, hogy lehetőségeink keretein belül – sőt néha azon túl is – figyelmet irányítsunk ezekre a témákra, hogy a közvélemény tematizálásával, akár társadalmi szinten is változásokat indítsunk el. A kultúra, az értékteremtő hazai kortárs művészet kezdetek óta az egyik fontos – ha nem a legfontosabb – ügyünk. Sokan kérdezhetik: Miért is? Kit érdekel, hogyan öltözünk, mit nézünk, hallgatunk, milyen tárgyakkal vesszük körül magunkat, mit hallgatunk, nézünk a szabadidőnkben? Erre a válaszunk, hogy mindannyiunkat! Őszintén hisszük, hogy egyenesen a mentális jóllétünk, a boldogságunk múlhat rajta, hogyan alakítjuk környezetünket. 20 év távlatából tisztán látszik, mennyit kaptunk ügynökségként a hazai kortárs művészeti közegtől. Folyamatosan hatottak ránk az alkotók, gondolkodásunkat szervesen átszőte a tőlük kapott inspiráció, ami aztán beépült munkáinkba, a vállalati kultúránkba. Az ACG születésnapjára készülve ezért döntöttünk úgy, hogy kötetbe gyűjtjük mindazokat, akik szellemiségükkel, elkötelezettségükkel, kitartásukkal, tevékenységükkel, világmegváltó gondolataikkal inspirációs forrásaink voltak és lehetnek sokak számára. Természetesen a könyvbe nem fért be mindenki, akit meg akartunk mutatni, de öröm látni, milyen színes és különleges lett a paletta, mennyi érdekes történet, mélyenszántó gondolat, példaértékű tapasztalat olvasható így egy kötetben” – olvasható Blaskó Nikolett, az ACG alapítójának, a TWENTY Bookazine-ba írt főszerkesztői levelében.

Az ACG TWENTY Bookazine-t egy különleges születésnapi rendezvény keretében mutatták be 2024.november 20-án, a Kincsem Kultban, ahol a kiadványhoz hűen a kortárs művészet, a kreativitás és a technológiai fejlődés összefonódása állt a középpontban. A rendezvény vendégeit Zsikla Mónika kurátor vezette körbe az Einspach & Czapolai Fine Art kortárs művészeti gyűjtemény darabjaiból összeállított kiállításon. Mindemellett az összművészeti est programját olyan kiemelkedő produkciók tették még emlékezetesebbé, mint a Duda Éva Dance Co. táncelőadása vagy Saya Noé koncertje.

 

SOCIAL MEDIA