Automata csomagoló gépsor fejlesztés a Bayer nagyigmándi vetőmagüzemében

Hírek Kiemelt

Újabb jelentős fejlesztést valósított meg Nagyigmándon, a márka 750 millió forintból egy új, automata csomagoló gépsort helyezett üzembe.

 

A Bayer név 160 éve ismert, az Aspirin már a II. világháború előtt is az egyik legismertebb márkák egyike volt hazánkban, akárcsak Dekalb vetőmagjaink melyek szintén évtizedek óta ismertek a magyar gazdák körében. Azóta a Bayer az egészségügy és a mezőgazdaság egyik vezető szereplőjévé vált.” kezdte nyitó beszédét Kárpát Krisztina a Bayer Hungária Kft. ügyvezető igazgatója. Majd kiemelte: „Magyarország hosszú távú agrár stratégiájának nélkülözhetetlen eleme a vetőmag termelés, amely tökéletesen illeszkedik a Bayer stratégiai, mezőgazdasági és vetőmagelőállítási elképzeléseibe.

Évente kb. 4500 hektár Dekalb kukorica vetőmag termelésére szerződik magyarországi, szlovákiai és horvátországi határon túli termelőkkel. Szerződő partnereik 60%-a családi gazdaság, a 40%-a nagyobb mezőgazdasági vállalkozás.

Nagyigmánd a közép-kelet-európai régió termelési központja. Magyarország egyik legmodernebb vetőmag előállító üzeme 1987 óta szolgálja a magyar gazdaságot. Az előállítás 30%-a magyar piacon kerül értékesítésre, 70%-a, évente átlagosan 500 kamionnyi vetőmagot szállít 35 célországba, főleg a kelet-európai piacokra, körülbelül 25 milliárd forint értékben.

Évi 850-900 ezer zsák kukoricát termel a nagyigmándi üzem, ami a Bayer európai termelésének 12%-át teszi ki, míg őszi káposztarepcéből pedig az előállított 150 ezer zsák, a vállalat európai termelésének 38%-a. A társaság vetőmag termelő partnerein keresztül évente átlagosan 8-10 milliárd forintot invesztál a magyar mezőgazdaságba.

„Büszkeséggel tölt el, hogy újabb komoly beruházást tudtunk megvalósítani Nagyigmándon, ami segíti a gazdák még jobb kiszolgálását itthon és külföldön egyaránt. A nagyigmándi vetőmagüzem 2011 óta van a cégcsoport tulajdonában, összesen 30 milliárd forintot költöttünk a technológia modernizálására és az üzemi kapacitás növelésére. Ezeknek a fejlesztéseknek köszönhetően az 1987-ben épült létesítmény napjainkra az egyik legmodernebb üzem lett a vetőmagágazatban. Nagyigmándon a fenntarthatóságra is kiemelt figyelmet fordítunk, így például a vetőmag feldolgozás legnagyobb energiaigényű részéhez, a szárításhoz semmilyen fosszilis energiahordozót nem használunk, mivel a folyamat melléktermékeként keletkező kukoricacsutkával fűtjük a szárítókat” – mondta Mészáros András a Bayer Hungária Kft. vetőmagtermelési vezetője.

Magyarország tradicionálisan mezőgazdasági ország, meggyőződésem, hogy adottságainak köszönhetően a szaktudás, a kiváló minőségű alapanyagok és az innovatív technológiák mindennapi használata a magyar agrárium és élelmiszer-termelés számára egyedülálló lehetőségeket biztosít a növekedésre” – méltatta a fejlesztést Kárpát Krisztina, a vállalat ügyvezető igazgatója.

 

SOCIAL MEDIA