Pedagógusoknak indít pályázatot a Telenor. A cél a tanárok támogatása, az oktatást segítő online lehetőségeik bővítése. Pályázni egy rövid jelentkezés formájában május 28-ig, a HiperSuli weboldalán lehet.
A digitális tanrend bevezetése nemcsak a diákokat és a szülőket, hanem a pedagógusokat is komoly kihívás elé állította. Kérdés, hogy a karantén ideje alatti online tanulás miként változtatja meg az ősztől újra induló iskolai oktatást, de az biztos, hogy az ezen időszak alatt elsajátított készségeket sokan szeretnék majd integrálni a korábban alkalmazott módszerek közé, és hogy sok olyan online oktatási gyakorlat született, ami más tanárok hasznára válhat. Ezt a frissen keletkezett és aktuális tudást szeretné felszínre hozni és a pedagógusok számára közkinccsé tenni a Telenor most induló pályázata.
A május 14-én startoló HiperSuli tanári tananyag-fejlesztő pályázatra felsőfokú pedagógiai végzettséggel rendelkező tanárok jelentkezhetnek. A folyamat egyszerű, a pedagógusok hipergyorsan, pár kattintással adhatják be pályázatukat. Jelentkezni egy kiválasztott téma, illetve a tananyaggal megcélzott korosztály megjelölésével lehet. A jelentkezés során a tanárok használhatják már meglévő ötleteiket, nem szükséges teljesen új projektekkel pályázni. A nevezéseket az alábbi témakörökben várják: kooperatív munka/kollaboráció, számonkérés, virtuális osztályterem, új ismeret átadása/interaktív prezentálás.
A pályázatok beérkezési határideje május 27., éjfél. A jelentkezés ezen a linken adható le.
A május 27-éig beérkezett jelentkezésekből az ötlet megvalósíthatóságát figyelembe véve szakmai zsűri választ ki maximum 25 pályázót, akik részt vehetnek a Webuni képzésén. Ennek során a pályázók segítséget kapnak a tananyag videós kidolgozásában, ami felkerül a HiperSuli oldalára.
A szakmai zsűri a publikált videók elkészítői közül tíz fő díjazottat hirdet, akik a munkájukhoz szükséges Hipernet-hozzáférés mellett 100 ezer forint értékű nyereményben is részesülnek.
FRISSÍTÉS
A Telenor közzétette a pályázatokat elbíráló zsűri tagjait:
- Joós Andrea, a Tanárnő, kérem! podcast házigazdája, az Élménybiológia alapítója
- Bodor Ádám, a Webuni online oktatási platform képzéseinek vezetője
- Zsiros László Róbert, a Szertár podcast és YouTube-csatorna készítője
- Varga Krisztina, a HiperSuli tanára
- Koren Balázs, a HiperSuli szakmai vezetője