La Liga: idegenben nyert a Real Madrid, ma játszik a Barcelona és az Atlético

Tejszínhub

Magára talált a Real Madrid, és fontos meccset nyert San Sebastianban. Vasárnap pályára lépnek a riválisok.

A Real Sociedad–Real Madrid mérkőzés első félidejében inkább a küzdelem dominált, mint a játék. Fordulás után, az 58. percben a vendégcsapat megszerezte a vezetést. Arda Güler  lövése Sergio Gómez karját találta el a tizenhatoson belül volt. Egyértelmű tizenegyes volt, amit  Vini Jr.  gólra váltott, így 0-1 lett.  A Real Madrid a 75. percben növelte az előnyét, egy újabb tizenegyes révén, miután Aramburu buktatta Viniciust.  A VAR alapján megítélt tizenegyest Mbappé  végezte el,  ezzel 0-2 lett. A francia csatár idénybeli negyedik gólja bebiztosította a Real Madrid győzelmét, amely a válogatott szünet után kitűnő formában tért vissza a bajnokságba.

Délután jön a katalán derbi, a tavalyi év meglepetéscsapata, a Girona fogadja a „nagy testvér” Barcelonát. A Barça számára az a cél, hogy az első 4 fordulóban elért 4 győzelem után továbbra is 100%-os maradjon. A csapat kulcsjátékosai közül Frenkie de Jong még mindig nem harcképes, Gavi viszont már csatlakozott a csapathoz az utolsó edzésen. Hansi Flick a következő keretet jelölte a mai meccsre: Ter Stegen, Cubarsí, Balde, I. Martinez, Ferran, Pedri, Lewandowski, Raphinha, Iñaki Peña, Pablo Torre, M. Casadó, Pau Víctor, Lamine Yamal, Olmo, Kounde, Eric, Kochen , H. Fort, Gerard Martín, S. Domínguez és Guillermo.

Látszólag az Atlético Madridnak lesz a legkönnyebb dolga, a nagy múltú, de keserves helyzetű, anyagilag összeomlott Valencia gárdáját fogadják este hazai pályán. A vendégek az utolsó helyen szerénykednek, négy meccsükön mindösszesen egy pontot gyújtve.