La Liga: Barcelona-parádé a Montjuicon

Tejszínhub

Repülőrajtot vett az FC Barcelona csapata a spanyol labdarúgó-bajnokságban. A katalánok zsinórban megnyerték az első négy meccsüket, úgy, hogy tizenhárom gólt rúgtak és csak hármat kaptak.

A Barcelona szombat délutáni ellenfele a jobb sorsra érdemes Valladolid volt. A meccset 7:0 arányban nyerték a hazaiak. A gólgyártást Raphinha kezdte a 20. percben, akkor Cubarsi remek indítását továbbította a hálóba. Négy perc múlva Lewandowski is betalált, Yamal gólpasszából. A félidő végén, a hosszabbításban Koundé vágta be a harmadikat egy kapu előtti kavarodás végén.

Fordulás után is nyomasztó fölényben játszott a Barcelona. A 64. percben Raphinha Lewandowski gólpasszából, majd a 72. percben ismét a Yamal átadásából szerzett gólt. Ez volt a hétről hétre kiválóan futballozó Raphinha első mesterhármasa a spanyol első osztályban. A 82. percben az addig két kapufát jegyző, egyébként fantasztikusan futballozó Dany Olmo is gólt szerzett, ez volt a hatodik, majd a 85. percben Ferrán Torres rúgta be a hetediket.

A Barcelona gárdájából nehéz a legjobbakat kiemelni, hiszen az egész csapat remekül teljesített. Talán Olmo, Pedri, Yamal és Raphinha azok, akik klasszis teljesítményt nyújtottak.

A Real Madrid első három meccséből csak egyet tudott megnyerni, így a blancók vasárnap este győzelmi kényszerben fogadják a Betist, ha nem akarják négypontos hátrányukat tovább növelni.