IT közösséget épít a Budapestre érkező Puzl CowOrKing

Hírek

Sokan még mindig azt hiszik, hogy a coworking egyenlő azzal, hogy digitális nomádok és szabadúszók bérelnek íróasztalokat. A coworking piac ehelyett egyre inkább a teljes körű és specializált szolgáltatást nyújtó, rugalmas munkaterületek felé mozdul el.

 

„Egyre inkább azt tapasztaljuk, hogy a nagyobb IT cégek is nagyra becsülik ezeket az all-inclusive, teljesen felszerelt és berendezett munkaterületeket, amelyek a rugalmasan alakítható irodák mellett valódi üzleti közösséget és fontos szolgáltatásokat is kínálnak a négyzetméterek puszta bérbeadása helyett” – mondja Thibaut Taittinger, a Puzl CowOrKing alapító ügyvezetője.

Az Információs és Kommunikációs Technológiák (IKT) szektor egy kulcsfontosságú terület a mai gazdaságban Magyarországon. A termelési értéke a hazai GDP 5%-át adja. Az aktív munkavállalók több mint 4%-a a digitális gazdaság területén dolgozik. A KSH adatai szerint a nemzetgazdaságban foglalkozatottak száma 4 millió 748 ezer fő, ennek a 4%-a, azaz kétszázezer fő dolgozik az IT szektorban.

 

Közösségvezérelt iroda és hub az IT szektorra szabva

„Különösen az IT-szektorra jellemző, és a magyar piacon is megfigyelhető, hogy az irodai szolgáltatások mellett a nehezebben számszerűsíthető tényezők is egyre jobban felértékelődnek az irodatér kiválasztásakor: egy támogató közösség, az inklúzió, a munkaterületek valódi fenntarthatósága és a hangulat, a hasonló gondolkodású közösség, a tanulási és szórakozási lehetőségek. Mindezek hozzáadódnak a téglából és betonból készült infrastruktúrához” – mondja a Puzl CowOrKing ügyvezetője.

A Puzl CowOrKing tapasztalatai szerint a közösségvezérelt coworking irodák katalizátorai a helyi üzleti közösségeknek, mivel egy ilyen térben több száz hasonló gondolkodású ember és vállalkozás van jelen, akik segítséget és tanácsot tudnak nyújtani egymásnak. Egy ilyen tér által nyújtott kapcsolatok és hálózati lehetőségek azonnali értékesítési csatornát jelentenek, ami felbecsülhetetlen értékű az IT vállalkozások növekedéséhez. Az azonos területről érkező szakemberek összegyűjtése egy fizikai térben lehetőséget teremt az innovációra is. A közösség tagjai kapcsolatba léphetnek egymással, megvitathatják ötleteiket, és gyorsan reagálhatnak az iparági trendekre vagy technológiai változásokra.

A budapesti Goldberger Textilgyárban nyitó Puzl CowOrKing novembertől valódi otthont teremt a helyi IT- és startup ökoszisztéma számára, ráadásul elegendő helyet biztosít számukra a növekedéshez – legyen szó tech startupokról vagy több száz alkalmazottal rendelkező IT cégekről. Valós lehetőséget ad arra, hogy különböző IT szakemberek, startupok, fejlesztők és vállalkozások együttműködjenek, megosszák az ötleteiket és tapasztalataikat, emellett tanfolyamokat és mentorálási lehetőségeket is nyújt. Kapcsolatokat épít a helyi befektetői körökkel az IT és startup ökoszisztéma fontos szereplőivel, egyetemekkel és más oktatási központokkal – érdekképviseletet, tudásátadást és közös rendezvényeket kínál. Hidat épít a magyar és a bolgár IT és startup közösség között is – írják.

 

Mit igényelnek még az IT cégek?

A bérleti feltételek flexibilitiása, az irodatér-bővítés vagy csökkentés lehetősége vagy egy másik irodába költözés ugyanazon szolgáltatónál és azonos bérleti kondíciók mellett kiemelten fontos az IT cégek és startupok számára.  Emellett van számos olyan szolgáltatás – így például minden munkaállomásnál a szupergyors internet, az iroda high-tech felszereltsége, a csendes, nyugodt munkatér vagy a házon belüli meetupok és rendezvények lehetősége – ami a szektorban dolgozók számára alapvető követelménnyé vált. A Puzl CowOrKing ezért nemcsak munkaállomásokat, hanem az informatikai szektorra szakosodott IT Hubot és privát irodákat kínál a vállalkozások számára.

 

Régiós kapcsolatépítés

A Puzl CowOrKing küldetése, hogy összekapcsolja az IT szereplőket a Közép-Európai régióban. November 8-án a Puzl CowOrKing egy nyitott és ingyenes, egész napos eseménnyel várja a hazai IT-szereplőket, ahol a teljes napot a kapcsolatépítésnek és a szakmai iránymutatásnak szentelik. Lehet majd találkozni sikeres startupokkal, kockázati tőke befektetőkkel és az IT ökoszisztéma képviselőivel Magyarországról, Bulgáriából, Csehországból, Ausztriából, Romániából és Lengyelországból is. Ez kiváló alkalom a helyi szakemberek számára, hogy régiós szinten is kapcsolatokat építsenek, új lehetőségeket találjanak és inspirációt szerezzenek.

Keynote előadások a fundraising, fintech, AI, design és scaling témákban, gyors mentoring startup- és scaleup-alapítóktól, kerekasztal-beszélgetések, mesterkurzusok, tech meet-upok a legjobb magyar és bolgár közreműködéssel – mindez és még sok más szerepel a nap kínálatában. Külön érdekesség a VC Office hour, ahol kockázati tőkebefektetők (VC-k) segítenek az ötletek finomításában, üzleti modellek kidolgozásában, piacra lépési stratégiákban vagy a startupok növekedési lehetőségeinek vizsgálatában – teszik hozzá.

 

SOCIAL MEDIA