FC Barcelona: újabb lépés a bajnoki cím felé

Tejszínhub

Bár a Barcelona már az előző forduló után is 11 ponttal vezette a tabellát, matematikailag még nem biztos a győzelmük. A katalánok az előző körben nagy lehetőséget szalasztottak el, hogy még jobban ellépjenek a második helyezett Real Madridról: akkor a Girona nagy meglepetésre 4:2 arányban legyőzte a fővárosiakat, ám a Barcelona is vereséget szenvedett a Rayo Vallecano otthonában (2:1), pedig egy ottani győzelemmal 14 pontra növelhették volna az előnyüket.

A 32. fordulóban a blancók játszottal először, és hazai pályán, magabiztosan 4.2-re verték az egyébként nagyon lelkes Almeriát. Bizonyos értelemben tehát a katalánok „győzelmi kényszerben” léptek pályára, ha nem akartak engedni az előnyükből. De nem volt nehéz dolguk az egyébként igen jó erőkből álló Betis ellen, a nehéznek ígérkező összecsapásból gálameccs lett, 4:0-s győzelemmel.

Christensen már a 14. percben betalált (ez volt az első gólja gránátvörös-kékben), Lewandowski a 36. percben növete az előnyt, sőt, a félidő vége előtt a meccs legjobbja, Raphinha is betalált (41. perc). Rodríguez öngólja a 83. pecben már akegyelemdöfést jelentette az andalúzoknak. Igaz, ha a védő nem kanalazza a kapuba, megtette volna Lewandowski.

Így a sima győzelemel a katalánok megőrizték 11 pontos előnyüket. Ha a hátralévő hat meccsükből hármat megnyernek  akkor a másik hármat akár el is veszíthetik, a fővárosiak eredményeitől függetlenül. Nagy lesz az öröm Barcelonában, hiszen utoljára 2019-ben nyerték meg a La Ligát, az elmúlt három évben két ezüst- és egy bronzéremmel kellett beérniük.

A meccs érdekessége, hogy két kor-rekorder is pályára lépett: a Betis legendája, Joaquin a szezon végén, 42 évesen akasztja szögre a csukát, míg a katalánoknál bemutatkozott a csodagyerek, Lamine Yamal, aki még nincs 16 éves. Mindketten júliusban születtek, csak éppen 26 év különbséggel.