Az EY az egyik tanácsadója a reptér visszavásárlásának

Hírek

A vevő oldali tranzakciós tanácsadás mellett a reptér értékelésében, üzleti terv készítésében, pénzügyi modellezésben, valamint kapcsolósó tanácsadásban is az EY segítette a magyar állam többségi tulajdonszerzését a magyar reptérben.

 

2024. júniusában zárult le az a több mint egy éven át tartó tárgyalás-sorozat, aminek köszönhetően a magyar állam a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt.-n keresztül 80 százalékos, míg a VINCI Airports 20 százalékos tulajdont szerzett a Budapest Airport Zrt.-ben. Az ügy komplexitásai következtében az elmúlt évtizedek legnagyobb és legösszetettebb tranzakciója zárult le, és ennek megfelelően került közel 20 év után újra nemzeti többségi tulajdonba a reptér.

„Büszkék vagyunk rá, hogy egy nemzetgazdasági szempontból kiemelt stratégiai fontossággal bíró tranzakció lebonyolításában támogathattuk a magyar államot” – hangsúlyozta dr. Vaszari Péter, az EY Stratégiai és Tranzakciós Tanácsadással foglalkozó területének partnere. „Nagyon komplex, sokszereplős ügyletet zártunk, amely kitartást igényelt és amiben kulcsfontosságú volt a szakértőink felkészültsége mellett a különböző hazai- és nemzetközi szakértők közötti együttműködés. Tanácsadóként ennél többet nem mondhatok, de az biztosan igaz, hogy egy ilyen összetett ügy még a legtapasztaltabb szakértőinknek is tudott új kihívásokat hozni, amelyek során együtt képesek voltunk megfelelő alternatívák kidolgozására” – tette hozzá.

Az ügylet során az EY a finanszírozás és az akvizíció letárgyalásában is fontos szerepet töltött be. A tanácsadó cég részt vett a világszerte több mint 70 repteret üzemeltető VINCI Airports társbefektetővel történt tárgyalásokban, elkészítette az üzleti tervet, pénzügyi oldalról modellezte a tranzakciót és végzett átvilágítást.

 

Fotó: bud.hu

 

SOCIAL MEDIA