Fiala János rádióműsorának, a Keljfeljancsinak adott interjút Navracsics Tibor.
A műsorban a politikus védelmében vette az egyetemek modellváltását, mint mondta: „Ez egy sikeres modellváltás volt, az eredmények egyértelműen igazolják.” Azt azért elismerte, hogy az elején benne több kétség volt, mint ami igazolódott – írja a hvg.hu.
A Pannon Egyetem kuratóriumi elnöki székét elfoglaló Navracsics Tibor hozzátette: sokasodnak az érvek az ELTE, a Műegyetem, a Képzőművészeti vagy a Zeneakadémia számára is, hogy csatlakozzanak a modellváltó intézményekhez.
„Nem biztos, hogy mindegyiknek lenne értelme, de tudom, hogy fontolgatják az alapítványi átalakulást” – mondta. Mindezt azért, mert sokkal több forrást kaptak az utóbbi időben, mint a magyar felsőoktatás 1990 óta bármikor. Azt ugyanakkor elismerte, hogy az ELTE „fideszes machinációktól” tartva utasította el a lehetőséget a vagyonkezelő alapítványi formában történő működésre.
A beszélgetés egy pontján nagy hévvel kelt ki az Erasmus-botrányról és a vagyonkezelő alapítványokról szóló cikkek ellen is, melyek azt írták, hogy politikai befolyás érvényesül a kuratóriumokban. Külön kiemelte a botrányt nyilvánosságra hozó Népszavát, majd a hvg.hu-t is, és hangsúlyozta, hogy az Európai Bizottság, amikor az egyetemekkel kapcsolatban írt levelet, a háttéranyagaiban lapunk és a Helsinki Bizottság hivatkozásait is használta – teszik hozzá.
Fotó: Navracsics Tibor/Facebook