2017-ben a Magyarvíz Kft. az ásványvízpiac átlagos növekedésének több mint háromszorosát érte el az eladott palackok számát tekintve.
Az ACNielsen Piackutató Kft. felmérése szerint a hazai ásványvízpiac az eladott palackok számát tekintve 2017-ben 4,1%-kal nőtt (732,2 millióra), míg a Magyarvíz Kft. (94,2 millióra) 12,4%-os növekedést ért el 2016-hoz képest. A piaci érték feletti eredményt leginkább a legdinamikusabb fejlődést felmutató ásványvízcég zászlóshajója, a Mizse (a legnagyobb növekedést produkáló márka) értékesített darabszámának 19%-os emelkedése adta. A 2017-es évet hasonlítva a 2016-oshoz a literben számolt ásványvízpiacnövekedés 3,4%, míg a társaságnál ennek közel négyszerese, 13,4% volt.
Kapacitásnövelő, hozzávetőleg 2,5 milliárd forint összértékű, saját finanszírozású beruházásba kezdett a cég tavaly, és már élesben működik a negyedik, a mai legmodernebb technológiát felhasználó gyártósoruk. Ezzel a gépsorral éves szinten +100 millió palack gyártására lesznek képesek, így éves szinten elérik a több mint 300 millió palackos gyártókapacitást. A sor egyik különlegessége, hogy homogén: kizárólag szénsavmentes termékeket palackoznak rajta. Az új gyártósoron egyedi, saját fejlesztésű palackok készülnek. A rendhagyó négyszögletű forma statikailag kiváló, stabil, az alakja miatt nem nyomódik össze, ezért könnyebben szállítható. Raktározás szempontjából pedig óriási előny, hogy közel 20%-kal jobb helykihasználással bír. Az új technológiának köszönhetően a számítógép-vezérelt töltősoron a töltési veszteséget sikerült közel 0-ra csökkenteni.
„Ismereteink szerint jelenleg egyedül a Magyarvíz Kft. hajt végre komolyabb kapacitásnövelő beruházást a magyar ásványvízpiacon az idén. A több hónapos installálást és néhány hetes tesztelést követően március közepétől indult a gyártás, amellyel további húsz új munkahelyet teremtettünk” – tette hozzá Balog Zoltán kereskedelmi igazgató.
A Magyarvíz Kft. tavaly 7,313 milliárd forint nettó árbevételt könyvelt el, 11%-kal magasabbat, mint előző évben. 2018 év végére a cég – a negyedik gépsorral kiegészülve – az eddigiekhez képest 21%-kal több, összesen 266 millió palack gyártását tervezi.