Állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél

Hírek

Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.

 

A K&H mobilbanki ügyfeleinek több mint 90 százaléka már kattintott Katere, és több mint felük beszélgetett is a bank MI-alapú digitális pénzügyi asszisztensével. Kate megmutatja az elfelejtett PIN kódot, a számlaszámot, vele könnyedén aktiválható és digitalizálható az új bankkártya, de segítségével lakásbiztosítást is könnyű kötni, ahogy kötelező felelősségbiztosítást vagy cascót is. A hiteleknél képes a hitelkártya törlesztést elvégezni, a meglévő hitelek adatait megmutatni. Megtakarítások, befektetések vagy akár nyugdíjbiztosítás indításában is számíthatnak az ügyfelek Kate-re. A növekvő érdeklődés oka, hogy számos ügyintézési folyamatot is végig lehet vinni, mert Kate 200 funkcióval rendelkezik, és több mint 500 banki, pénzügyi kérdésre képes önmagától helyes választ generálni.

Kate legnépszerűbb funkciója a PIN kód megnézése, amit havonta 16 ezerszer kérnek le ügyfeleink, a második legnépszerűbb a számlaszám megmutatása 12 ezer lekérdezéssel, de havi 6 ezer – akár hangalapú – átutalást is végeznek, a vásárlási limitek be- vagy átállítását pedig 4 ezerszer hajtják végre a bankolók.

Ezeken kívül gyakori kérés-kérdés még a tovább küldhető bankszámlakivonat letöltése, a kártyaaktiválás és a tranzakciókeresés (havi 5-5 ezer lekérdezéssel), az IBAN-szám megmutatása, a kártya digitalizálása vagy a hitelkártya visszafizetése.

 

Néhány adat Kate egy évéről

Az ügyfelek 58 százaléka már hallott róla, 13 százalék legalább egyszer már ki is próbálta, tizedük havi rendszerességgel használja is, ennek eredményeként a leggyakoribb funkciók használata megduplázódott. A felhasználók 39 százaléka digitális pénzügyi asszisztensnek tekinti. Havonta több mint százezer beszélgetést folytatnak Kate-tel, érdekesség, hogy a leghosszabb beszélgetés 88 kérdés-válasz volt, miközben az átlagos beszélgetés 4 kérdés és válasz.

Az ország egyetlen hangalapú digitális pénzügyi asszisztense már majdnem digitális ikernek tekinthető, amely egyre elterjedtebb a világban. Ez az új technológia lehetővé teszi a fizikai objektumok, rendszerek vagy folyamatok virtuális másának létrehozását és szimulációját. Ezek a digitális másolatok valós időben gyűjtik és elemzik az adatokat, elősegítve a hatékonyabb döntéshozatalt, a költségek csökkentését és a további innovációt. A pénzintézetek számára az ügyfélélmény fokozása az egyik fontos cél, amely a jövőben az ügyfélinterakciók szimulálása révén lehetőséget adhat majd számukra, hogy teszteljék és javítsák szolgáltatásaikat és termékeiket.

„Kate autonómiája már 62 százalékos, ez azt jelenti, hogy az ügyek közel kétharmadában önállóan tudja végrehajtani a megkapott ügyfélutasításokat. Bankunk folyamatosan fejleszti digitális pénzügyi asszisztensét, így Kate egyre önállóbb, egyre több területen képes helytállni olyan feladatokban is, amelyek eddig emberi asszisztenciát igényeltek” – mondta Németh Balázs, a K&H innovációs vezetője.

 

Photo by Igor Omilaev on Unsplash

 

SOCIAL MEDIA