A végletekig kiélezett csatát hozott a Strongman Champions League budapesti állomása

Hírek

„Spontán jött, de mi tagadás, élveztem a pillanatot!” – mondta arról, miként került az utolsó versenyszámot követően a sörpult tetejére Juhász Péter, a mádi erősember.

Tíz év elteltével rendeztek ismét Budapesten az erősemberek Bajnokok Ligája sorozatának egyik állomását. A rendkívül kiélezett versenyben öt szám után mindössze néhány pont, a versenyszámokat is figyelembe véve, pedig néhány tizedmásodperc döntött a dobogós pozíciókról. Juhász az utolsó számban, a hordópakolásban sokáig vezetve végül második lett, nüánszokkal elmaradva az összetettet is megnyerő lengyel Adam Roszkoskitól.

A pakolószám érdekessége volt, hogyha Roszkowski csupán 51 század másodperccel lassabban végez, Juhász Péteré az ezüstérem.

„A végén már a feleségemmel figyeltük, és mondtuk is egymásnak, érzése picivel lassabb nálam. Aztán meghallottuk az idejét, és nem akartunk hinni a fülünknek. Kár érte – jegyezte meg a többszörös magyar bajnok, aki ennek ellenére sem elégedetlen. – Az volt a célom, hogy hazai közönség előtt tényleg minden erőtartalékot kipréseljek magamból, és ez sikerült. Óriási élmény volt itthon egy Bajnokok Ligája-versenyen szerepelni. Sokféle versenyen szerepeltem már idehaza, de ennyire erős, kemény mezőnyben még egyszer sem. Örülök, hogy részese lehettem és az érdeklődők, akár a hazai versenytársak, testközelből láthatták, micsoda szintet képvisel a világelit. A legeslegjobb mégis talán az volt, hogy most először volt jelen egy versenyemen a kisfiam. Még jobb érzés volt úgy versenyezni, hogy amikor csak kinéztem a közönség irányába, őt és a feleségemet pillanthattam meg!”

Kiemelte, mind az öt versenyszámot élvezte, a legközelebb a szívéhez mégis az első, azaz a nyomószám, valamint a záró, azaz a hordópakolás áll. Előbbiben a 180 kilogrammal tizenhárom ismétlésig jutva rögvest az élen kezdett. Utóbbival pedig – ha az Aquaworld közönsége előtt az ezüstöt nem is tudta megszerezni – összesítésben állt a bajnokság élére.

„Olyan ez, mint a kerékpársportban, a következő fordulóban enyém lesz a sárga trikó – mondta. A következő BL-versenyt ráadásul az egyik kedvenc helyszínén, Szerbiában rendezik majd, ahol az eddigi legjobb BL-eredményét elérve második helyet szerzett még a 2022-es idényben. Szoktunk a versenytárssakkal viccelődni, akié a sárga, az a főnök adott hétvégén. Budapestre a sokszoros finn bajnok, Mika Törrö érkezett még benne. Kíváncsi leszek, milyen érzés viselni.”

A budapesti verseny egyik legemlékezetesebb pillanata volt, mikor Juhász a hat darab hordót, az utolsó kereken 200 kilót nyomott felpakolva maga is felugrott a tartópultra, hogy ott ünnepeljen.

Roszkowski 58, a kanadai Frederick Rheaume 54, Juhász 53 ponttal állhatott fel a dobogóra. A verseny keménységéről sokat elárul, hogy az összetettet eddig vezető Mika Törrö csupán a nyolcadik hellyel kellett beérje Budapesten. A Bajnokok Ligájában újoncnak számító másik magyar induló, Véró Alex 23 ponttal a 10. helyet szerezte meg a 13 fős mezőnyben.

„Óriási munka van abban, hogy visszahoztuk a világ legerősebb ligáját Magyarországra – mondta a verseny szakmai koordinátora, a Prémium Strongman League rendezői csapatában is hasonló feladatkört ellátó Nagy Ákos, aki a tíz évvel ezelőtti BL-versenyen még indulóként képviselte hazánkat. – Mindenkinek nagy gratuláció, aki ebben részt vett, különösen a két magyar versenyzőnek. Juhász Peti folyamatosan húzogatta a legnagyobbak bajuszát, volt részsikere, összességében pedig felfért a dobogóra, amiről csak álmodozni mertünk. Ha ilyen ütemben fejlődik rövidesen a világ legszűkebb elitjébe kerülhet. Már most is ott kopogtat az ajtón! Alex pedig bizonyította, nem véletlenül tartják idehaza a jövő egyik legnagyobb reménységként, minden számot végig csinált és befért a legjobb tízbe. A nemzetközi visszajelzések is pozitívok, így úgy készülünk, jövőre ismétlünk!”