Lassan már minden háztömbre jut egy konditerem, az utcára kitekintve pedig nem kell sokáig nézelődni ahhoz, hogy meglássunk egy bringást vagy futót. Az egészséges életmódot egyre többen választják, ezzel együtt pedig nő az érdeklődés a táplálékkiegészítők iránt is. Milyet-mikor-hányszor? Egyáltalán megbízható forrásból származik? Ilyen kérdések sokszor megfogalmazódnak, ezért a Scitec összehozott egy gyárbejárást, ahol bárki meggyőződhetett a saját szemével, hogy hol készülnek Európa egyik vezető sport-táplálékkiegészítő márkájának minőségi termékei.
Ha valami, akkor az tényleg garancia a minőségre, hogy a Magyar Olimpiai Csapat tagjai is a Scitec termékeivel készülnek a 2020-as Tokiói Olimpiai Játékokra. Ez nemcsak jól hangzik, de több komoly elvárást is támaszt a márkával szemben. Az élsportolók esetében egy-egy százaléknyi differencia a sikeres kvalifikációról, az aranyéremről vagy akár a világrekordról is dönthet, ezért a beszállítónak is a maximumot kell hoznia. A legtöbb Scitec fehérje alapanyaga, a tejsavófehérje például a világ egyik leghíresebb tejtermelő országából, Hollandiából származik. Ugyanabból a minőségi tejből, amiből egyebek mellett a világhíres gouda sajtot is készítik.
Mindezek mellett a termékek kifogásolhatatlan minőségét folyamatosan ellenőrzik is. A gyártás előtt, közben és után is tesztek sokasága, mérések és vizsgálatok zajlanak: stabilitás, kioldódás, tisztaság, hatóanyag-koncentráció – évente 6.000 alapanyag vizsgálatot és 21.000 gyártásközi tesztet végeznek a saját laboratóriumukban. Minden egyes beérkező alapanyagot megvizsgálnak és csak azokat az alapanyagokat használják fel, amelyek megfelelnek a legmagasabb minőségi elvárásoknak. És a tökéletes ízhatásról és fogyaszthatóságról még nem is esett szó…
„A termékfejlesztés egyik utolsó lépcsője az ízek tökéletesítése, ami a több fős mesterkóstolói csapatunk feladata. Az ő munkájukat később egy taste design csapat és egy kontrollcsoport pontozza, amiből kiderül, hogy mennyire sikerült eltalálni az ízek, illatok és állag harmóniáját. A mesterkóstolóvá válásnak egyébként szigorú menete van, csak egy hosszú képzés és szigorú vizsga után kaphatja meg valaki a mesterkóstoló oklevelet” – tudtuk meg Bor Zoltántól, a Scitec értékesítési és ellátási lánc igazgatójától.
Egy jól sikerült termék viszont önmagában nem elég. Az igények változásával a kínált termékeknek is változniuk kell. A Scitec esetében ez a Scitec Gym és Scitec Endurance almárkákban mutatkozik meg. A két új almárka létrehozása során a Scitec egy-egy új célcsoportot dekódolt az egészségtudatos emberek körében, akik eddig nem lettek közvetlenül, célzottan megszólítva. Egyrészről az edzőtermi sportolókat, akik az egészséget és a formás, tónusos test elérését tűzik ki hétköznapjaik egyik céljának, másrészről pedig az állóképességi sportot űzőket: futókat, úszókat, biciklistákat. A mozgástípusok mellett persze számos egyéb dologra is figyelni kell a fejlesztések során.
„Igyekeztünk az aktuális trendek és fogyasztói igények felé elmozdulni. Sokan például kerülnek olyan élelmiszereket, melyek pálmaolajat, szóját vagy állati eredetű termékeket tartalmaznak, ezért fontosnak tartottuk, hogy ezeket az új igényeket is beépítsük a termékfejlesztéseinkbe. A tudatos fogyasztói szokások terjedése miatt ezeket az új termékeinket már fenntartható fakitermelésből származó papírhengerekbe töltjük” – mesélte Bor Zoltán.
A gyárlátogatás végén egy könnyű, egészséges ebéddel várták a vendégeket, ahol a tányérok előtt kis kártyákon szerepeltek az allergének – hasonlóképp, ahogyan a Scitec termékek címkéin. Ez az apró gesztus pedig árulkodónak bizonyult: a gyárban tényleg minden részletre figyelnek. Amikor már minden kapszula és fehérjepor dobozokba van töltve és minden készen áll a szállításra, akkor is következik egy utolsó tesztelés. „Kiveszünk egy terméket, felbontjuk, és alávetjük még egy utolsó vizsgálatnak. Minden dobozon van egy sorszám, ami megmutatja, hogy melyik terméktételből származik, ha véletlenül bármilyen differencia lenne, akkor már egyetlen – véletlenszerűen kiragadott – mintából vissza tudjuk követni az eltérés okát. Olyannyira, hogy az egyedi azonosítónak köszönhetően minden részlet kiderül: azoknak a nevét is lehet tudni például, akik részt vettek a termék előállításában” – magyarázta Bor Zoltán.