A Big Picture 2025 konferencia előtt megjelent lapszámunkban televíziós szakemberekkel beszélgettünk. A kisisnterjúkat most online is elérhetővé tesszük. Következő megszólalónk Máté Pál sportért és saját gyártásért felelős alelnök, AMC NI CNE.
A topfutball, sőt a Bajnokok Ligája sem ismeretlen a Sport TV számára. Az új, erősen átalakított lebonyolítás igényelt tőletek nagyobb befektetést?
Műsoridő és munkaóra szempontjából feltétlenül, bár ez talán a legédesebb teher. Az új lebonyolításnak köszönhetően ugyanis több mérkőzést rendeznek, konkrétan januárban, amikor eddig nem is volt BL-meccs, két pluszforduló érkezik a képernyőre. Persze ezt az új, elsőre talán bonyolultnak tűnő formátumot be kellett mutatnunk, készítettünk is egy magyarázó videót Petur András főszereplésével. Könnyen lehet, hogy a nézőket a jó meccsek érdeklik, ezeket meg is kapják, de a végelszámolásnál senkinek nem lesz mindegy, hogyan áll majd a kedvenc csapata, ehhez pedig érteni kell a szisztémát is.
Milyen pluszszolgáltatásokat kínáltok a BL-meccsek mellé?
Már az fontos szolgáltatás, hogy garantáltan közvetítünk a televízióban élőben BL-mérkőzést minden lehetséges meccsidőpontban. A fociszurkolók számára ez a legfontosabb. Persze minden játéknapon hosszú, másfél órás felvezetéssel készülünk, és minden este megmutatjuk az aznapi összes találkozó összefoglalóját. Nem említjük talán elégszer, de mi mind a 18 meccset megmutatjuk a csatornáinkon minden fordulóból élőben vagy ismétlésben, emellett rendkívül népszerű a Csillagok között című BL-műsorunk, amelyben a Bajnokok Ligája aktuális eseményeivel foglalkozunk.
A BL kiemelkedően fontos, de önmagában nem elég a sportcsatornák működtetéséhez. Mivel lehet a leginkább a képernyők elé ültetni a magyar nézőket?
Ne feledjük, hogy több BL, azaz több Bajnokok Ligája is van! Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy mi vagyunk a kézilabda-Bajnokok Ligája otthona Magyarországon. Minden héten mi közvetítjük a BL-címvédő Győri Audi ETO KC és az FTC-Rail Cargo Hungaria, valamint az OTP Bank-Pick Szeged és a Veszprém meccseit. Ezekkel nagyon sok nézőt le lehet ültetni a tévé elé, a Final4 konkrétan az év legfontosabb eseménye számunkra, főleg, ha magyar csapat is van benne. Tegyük hozzá, hogy a nemzetközi kupákban szereplő többi magyar csapatra is kíváncsiak a nézők, ahogyan a nem magyar érdekeltségű BL-meccsekre is. A kézilabda hazánk második legnépszerűbb sportága.
A darts nézettsége is zseniális, a vb természetesen kiemelkedik, de a többi nagy PDC-torna is rendkívül népszerű. Emellett minden nálunk látható sportágnak megvan a maga közönsége, elég csak az NBA-re, a UFC-re vagy az MLB-re gondolni. Hadd említsem a szívemnek oly kedves jégkorongot is. Hiszen a hoki-vb-k mellett ennek a sportágnak a Bajnokok Ligáját is mi adjuk, és ebben szerepel a Fehérvár AV19 is. Jövő májusban pedig a magyar jégkorong-válogatott ismét a Sport TV képernyőjén fog játszani a legnagyobbak mezőnyében a vb-n, többek között a címvédő Csehország és az Egyesült Államok ellen. Elég jól állunk tehát minden fronton.
Miként érint, ha elestek bármelyik korábbi sportjogtól?
Minden sportjog esetén a vállalat fenntartható, egészséges működése és a megtérülés olyan szempontok, amelyek alapján eldől, befektetünk-e az adott sportjogba. A sport amellett, hogy a szakmai és a privát életem fontos része, egyben üzlet is, mindig ott a számlán a végösszeg, amelyet valakinek állnia kell… Előretekintünk, és azon dolgozunk, hogy a csatornáink színvonala mindig olyan minőségű legyen, mint már lassan 25 éve, a nézők pedig voksolnak, amikor bennünket választanak!
A beszélgetés eredetileg a Márkamonitor 2024/3. számában jelent meg.