„Nagyon fontosnak tartom bármely szervezetnél a kultúra szerepét”

Hírek

A Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) ViVa (Vision and Values, vízió és értékek) szervezeti kultúra fejlesztési projektje nyerte el az év legjobb szervezetfejlesztési projektjének járó Lövey Imre-díjat. A Szervezetfejlesztők Magyarországi Társasága (SZMT) által alapított, idén első alkalommal kiosztott elismeréssel az SZMT a kimagasló szervezetfejlesztési teljesítményeket kívánja elismerni, egyben jó példákat szeretne bemutatni a szakmai közösség, a tanácsadók, az ügyfelek, a szervezetfejlesztést tanulók, illetve az érdeklődök és a média számára.

 

„Nagyon fontosnak tartom bármely szervezetnél a kultúra szerepét, azt, ahogyan mi együtt dolgozunk, együtt vagyunk – éppen ezért hatalmas megtiszteltetés számunkra a díj elnyerése. A ViVa folyamat során megalkottuk érték- és norma rendszerünket, amely belső iránytűként is kiváló, segít az új kollégák integrálásában, és a működésünkre is pozitív hatással van. Megjelenik a teljesítményértékelő rendszerünkben, és abban is, ahogy a folyamatainkat optimalizáljuk. Projektünk egy „extra ízt” is kapott; a járvány sújtotta nehéz időszakban szinte ez volt az egyetlen felület, ahol egymásba tudtunk kapaszkodni, még ha csak online módon is.  Ma már szerencsére a jelenléti workshopokon formáljuk tovább közösségünket. Ez az elismerés pedig megerősít minket abban, hogy érdemes folytatnunk, érdemes a tapasztalatokat másokkal is megosztanunk” mondta el Prof. Dr. Heidrich Balázs, a BGE rektora.

A ViVa egy, a BGE rektorának kezdeményezésére 2020-ban elindított szervezeti kultúra fejlesztési projekt, amelyet egy külsős tanácsadói cég, a Human Telex Consulting támogat. Ez egy több lépésből álló, hosszútávú folyamat, amely célul tűzte ki, hogy a szervezetben mindenki aktív hozzájárulásával egy új, közösen kidolgozott és elfogadott értékrend jöjjön létre. A folyamat támogatja az együttműködést a mindennapokban, és pozitívan formálja a közösséget azáltal, hogy közösen, egy mindenki számára érthető, élhető, szerethető és erős szervezeti kultúrát teremt. A kezdeményezés egyedülálló mondható a hazai felsőoktatásban, és alapja a bevonáson alapul: részt vesz benne minden, a BGE-n teljes állásban dolgozó 700 kolléga. Egy ilyen jellegű szervezeti kultúra fejlesztés általában egy több éves folyamat, eredménye pedig hosszútávon mutatkozik meg – írják.

 

SOCIAL MEDIA