Adatvédelem mindenáron?

Hírek

Leginkább panaszkodni szeretünk, az adatvédelemmel kapcsolatos kommentek vizsgálata alapján 60%-ban a kifogásainkat fogalmazzuk meg, további 10%-ban kérdezünk, vagy kérünk információt. A fennmaradó 30% az információ átadásáról, a működő gyakorlatok megosztásáról szól – derül ki az egyéves időszak közel ötvenezer beszélgetését elemző úgynevezett „social listening” felmérésből, amelyet szakértők segítenek kontextusba helyezni a Premier Kultcaféban.

 

A rendezvényen megismerhetjük a NAIH álláspontját az adatvédelmi szabályozásról és a számonkérésének lehetőségeiről. Megtudhatjuk, milyen tanulságokat érdemes levonni a NAIH 2021-re vonatkozó éves beszámolója szerint közel 92 esetben összesen hozzávetőleg 323.000.000 Ft értékben kiszabott bírság indoklásaiból, valamint gyakorlati tanácsok is elhangzanak a megfelelő adatvédelmi rendszerek, működési modellek kialakítására vonatkozólag.

A program kiemelten foglalkozik az idei év végére várt mesterséges intelligencia szabályozással, mely a világon elsőként igyekszik majd kereteket alkotni a gépi intelligencia alkalmazására az unióban.

„GDPR szintű változásokhoz tudnám hasonlítani az előzmények alapján a várható AI szabályozást” – mondta el Domokos Márton, a téma előadója, a CMS ügyvédi iroda szenior jogi szakértője. „Érezhetően olyan környezet kialakítása a cél, mely megfelelő kontrollt ad a felhasználók kezébe és megnyugtató védelmet és átláthatóságot biztosít számunkra. Már most látható, hogy lesz olyan alkalmazási forma, amely kifejezetten tiltott lesz, a többi esetében pedig a kockázat függvényében számíthatunk megkötésekre, előírásokra.”

A téma alapos értékeléséhez az alkalmazói és a szolgáltatói oldalról is hallhatunk majd véleményeket a kerekasztalbeszélgetés és az előadások során – írják.

„Rendkívül izgalmas időszaknak lehetünk szemtanúi szabályozási szempontból. Egyfelől mostanra látszik, hogyan működik a GDPR és milyen fogyasztói reakciók érkeznek, másrészt most készül a jövőnkre talán még nagyobb hatást gyakorló AI szabályozás. Kíváncsian várom, hogy a szakértők szerint hogyan tudjuk majd az előbbi tanulságait az utóbbiban hasznosítani, hiszen ezek határozzák majd meg mindennapjainkat a nem is olyan távoli jövőben” – mondta el Huszics György, a DIMSZ elnöke.

 

Fotó: Markus Spiske/unsplash.com

 

SOCIAL MEDIA