Mai vendégem Dorosz Dávid író
Dorosz Dávid volt politikus, parlamenti képviselő, budapesti főpolgármester-helyettes,
könyvet írt a klímaváltozásról, tavaly pedig megjelent az első regénye, a Mindenki lelép.
A mai műsorban a második, idén februárban megjelent thrilleréről beszélgetünk.
Először a tavalyi, „Mindenki lelép” című regényéről váltunk pár szót, melynek alcíme:
Thriller a mai Magyarországról. Megbeszéljük, hogy született az első regénye, mi motiválta a
megírására.
Utána rátérünk a második regényére. „A hatalom árvái” alcíme szerint „Politikai thriller a
rendszerek árnyékában.” A könyvben viszontlátjuk Ferit, a nyomozót, aki már az előző
regényben is szerepelt. A könyv helyszíne egy képzeletbeli bakonyi kisváros, Árokvár, ahol
az orosz elnök látogatását várják. Eltűnik egy intézeti fiú. A nyomozás váratlan fordulatokat
hoz, amelynek során újra összefonódik három egykori jóbarát, Feri, Lili és András sorsa.
Vidéki Magyarország, táskás emberek, kiskirályok, orosz befolyás… Rengeteg motívum
ismerős lehet azoknak, akik az elmúlt évtizedeket Magyarországon élték át.
A hatalom árvái februári megjelenése és a mai beszélgetés között volt egy választás, ami –
nagyon úgy tűnik – elsöpörte a NER-t. Beszélgetünk a thriller geneziséről: titkos
informátorok, rejtélyes találkozók, tipikus sorsok és viselkedési minták a szereplőkben…
Rendszerváltás vagy gengszterváltás?
Hogyan állt össze ez a fordulatos történet? Hogyan fogadta a két regényt a kritika és az
olvasók? Lesz-e folytatás?
