Az emberek egyharmada többet akar utazni idén, mint tavaly

Hírek

22 százalékuk hajlandó többet is költeni utazásra – derül ki az ibis által készített globális kutatásból. Az ibis mindehhez utazási inspirációt is kínál – 25 ok 2025-ben az utazásra címmel a Globetrotter utazási trendekkel foglalkozó szakértőivel együttműködve azonosította a legizgalmasabb eseményeket, fesztiválokat és kulturális pillanatokat világszerte. Mindez arra inspirálja az utazókat, hogy fedezzenek fel új távlatokat, ragadjanak meg minden lehetőséget, és éljék át az életet a legteljesebb mértékben.

 

A gyorsan változó világban az emberek utazási céljai is folyamatosan változnak. Az ibis nemrégiben megjelent, Go Get It: hogyan utazik a Z és Y generáció 2025-ben című jelentése azt vizsgálja, hogy az elkövetkező évek megújuló környezetében milyen motivációk határozzák majd meg az utazási döntéseket. Rávilágít az élményközpontú utazások növekvő tendenciájára – legyen szó kulturális elmélyülésről, önfelfedezésről, koncertlátogatásról vagy sporteseményről, az utazókat egyre inkább hasonló szándék vezérli. A kutatás szerint az emberek 58 százaléka úgy gondolja, hogy „az élmények jobbak, mint az anyagi javak”, ami ösztönzi az élményközpontú utazások térnyerését.

A felmérés nyolc ország – USA, Egyesült Királyság, Ausztrália, Franciaország, Németország, Brazília, Kína és India – 9000 válaszadójának véleményét foglalta össze, és globális képet adott a következő év utazási prioritásairól.

 

Photo by Eva Darron on Unsplash

 

SOCIAL MEDIA