A Márkamonitor rádióműsorának mai vendége Dorosz Dávid

Hírek Kiemelt

Dorosz Dávid volt politikus, parlamenti képviselő, budapesti főpolgármester-helyettes, könyvet írt a klímaváltozásról, tavaly pedig megjelent az első regénye, a Mindenki lelép. A mai műsorban a második, idén februárban megjelent thrilleréről beszélgetünk.

 

Először a tavalyi, „Mindenki lelép” című regényéről váltunk pár szót, melynek alcíme: Thriller a mai Magyarországról. Megbeszéljük, hogy született az első regénye, mi motiválta a megírására.

Utána rátérünk a második regényére. „A hatalom árvái” alcíme szerint „Politikai thriller a rendszerek árnyékában.” A könyvben viszontlátjuk Ferit, a nyomozót, aki már az előző regényben is szerepelt. A könyv helyszíne egy képzeletbeli bakonyi kisváros, Árokvár, ahol az orosz elnök látogatását várják. Eltűnik egy intézeti fiú. A nyomozás váratlan fordulatokat hoz, amelynek során újra összefonódik három egykori jóbarát, Feri, Lili és András sorsa. Vidéki Magyarország, táskás emberek, kiskirályok, orosz befolyás… Rengeteg motívum ismerős lehet azoknak, akik az elmúlt évtizedeket Magyarországon élték át.

A hatalom árvái februári megjelenése és a mai beszélgetés között volt egy választás, ami – nagyon úgy tűnik – elsöpörte a NER-t. Beszélgetünk a thriller geneziséről: titkos informátorok, rejtélyes találkozók, tipikus sorsok és viselkedési minták a szereplőkben… Rendszerváltás vagy gengszterváltás?

Hogyan állt össze ez a fordulatos történet? Hogyan fogadta a két regényt a kritika és az olvasók? Lesz-e folytatás?

Hangoljatok este 8-kor a Jazzy rádióra!

A műsor online is hallgatható a jazzy.hu oldalon. A korábbi adások podcast formában meghallgathatóak a Márkamonitoron.

 

Szakács László főszerkesztő

 

SOCIAL MEDIA