<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><rss version="2.0"
	xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
	xmlns:wfw="http://wellformedweb.org/CommentAPI/"
	xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
	xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
	xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"
	xmlns:slash="http://purl.org/rss/1.0/modules/slash/"
	>

<channel>
	<title></title>
	<atom:link href="https://markamonitor.hu/tag/fesztivalkutatas/feed/" rel="self" type="application/rss+xml" />
	<link>https://markamonitor.hu</link>
	<description></description>
	<lastBuildDate>Tue, 11 Aug 2026 13:45:09 +0000</lastBuildDate>
	<language>hu</language>
	<sy:updatePeriod>
	hourly	</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>
	1	</sy:updateFrequency>
	<generator>https://wordpress.org/?v=7.0.3</generator>

<image>
	<url>https://markamonitor.hu/wp-content/uploads/2018/07/cropped-favicon-32x32.png</url>
	<title>Márkamonitor</title>
	<link>https://markamonitor.hu</link>
	<width>32</width>
	<height>32</height>
</image> 
	<item>
		<title>Hazai fesztiválkutatás: a könnyűzenei rendezvények a legnépszerűbbek, a választást a fellépők és a programkínálat határozza meg</title>
		<link>https://markamonitor.hu/hazai-fesztivalkutatas-a-konnyuzenei-rendezvenyek-a-legnepszerubbek-a-valasztast-a-fellepok-es-a-programkinalat-hatarozza-meg/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Tokaji Tamás]]></dc:creator>
		<pubDate>Tue, 11 Aug 2026 13:45:09 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Hírek]]></category>
		<category><![CDATA[fesztiválkutatás]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://markamonitor.hu/?p=74010</guid>

					<description><![CDATA[A magyarok fele évente egy-két alkalommal jár fesztiválokra, és elsősorban a könnyűzenei, illetve a gasztronómiai programokat keresi – derül ki a Csodásmagyarország.hu legfrissebb kutatásából. A válaszadók kétharmada több órát is hajlandó utazni belföldön egy jó fesztiválért, a döntő többség pedig a fellépők és a programkínálat alapján választ eseményt. A fesztiválélményt legtöbben városnézéssel és a helyi [&#8230;]]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><strong>A magyarok fele évente egy-két alkalommal jár fesztiválokra, és elsősorban a könnyűzenei, illetve a gasztronómiai programokat keresi – derül ki a </strong><a href="https://csodasmagyarorszag.hu/" target="_blank" rel="noopener"><strong>Csodásmagyarország.hu</strong></a><strong> legfrissebb kutatásából. A válaszadók kétharmada több órát is hajlandó utazni belföldön egy jó fesztiválért, a döntő többség pedig a fellépők és a programkínálat alapján választ eseményt. A fesztiválélményt legtöbben városnézéssel és a helyi látnivalók felfedezésével teszik teljessé.</strong></p>
<p>&nbsp;</p>
<p>A magyarok 50 százaléka ritkán, évente egy-két alkalommal látogat el fesztiválokra, 24 százaléka pedig ennél gyakrabban hódol ennek a kikapcsolódási formának – mutat rá a Csodásmagyarország.hu 2026 júliusában készült online felmérése. A megkérdezettek 6 százaléka rendszeresen, egész évben fesztiválozik, 3 százalék csak nyáron, de akkor több alkalommal, míg 17 százalék egyáltalán nem él ezzel a lehetőséggel. A kitöltők 66 százaléka több órát is szívesen utazik belföldön egy jó fesztiválért, 30 százalék legfeljebb egy órát, míg 4 százalék kizárólag a lakóhelye közelében veszt részt ilyen programokon.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p><strong>A könnyűzenei fesztiválok a legkeresettebbek</strong></p>
<p>A magyarok körében a könnyűzenei fesztiválok a legnépszerűbbek: a válaszadók 20 százaléka ezt rangsorolta az első helyre, míg 15 százalék a gasztrofesztiválokat részesítette előnyben. A bor- és sörfesztiválokat, valamint a kulturális rendezvényeket egyaránt a megkérdezettek 12-12 százaléka választotta. A kisebb helyi események mellett 9 százalék tette le a voksát, a kézműves, népművészeti fesztiválokat és a többnapos nagyrendezvényeket pedig egyaránt 7-7 százalék jelölte meg. A családi és az összművészeti fesztiválokra egyformán 6-6 százalék szavazott, míg a különleges tematikájú rendezvényeket 4, a fenntartható, zöld fesztiválokat pedig 2 százalék nevezte meg kedvenceként.</p>
<p><img fetchpriority="high" decoding="async" class="alignnone size-full wp-image-74011" src="https://markamonitor.hu/wp-content/uploads/2026/08/777-Milyen-tipusu-fesztivalokat-kedvelnek-a-magyarok-jpg.jpg" alt="" width="777" height="583" srcset="https://markamonitor.hu/wp-content/uploads/2026/08/777-Milyen-tipusu-fesztivalokat-kedvelnek-a-magyarok-jpg.jpg 777w, https://markamonitor.hu/wp-content/uploads/2026/08/777-Milyen-tipusu-fesztivalokat-kedvelnek-a-magyarok-jpg-300x225.jpg 300w, https://markamonitor.hu/wp-content/uploads/2026/08/777-Milyen-tipusu-fesztivalokat-kedvelnek-a-magyarok-jpg-768x576.jpg 768w, https://markamonitor.hu/wp-content/uploads/2026/08/777-Milyen-tipusu-fesztivalokat-kedvelnek-a-magyarok-jpg-136x102.jpg 136w, https://markamonitor.hu/wp-content/uploads/2026/08/777-Milyen-tipusu-fesztivalokat-kedvelnek-a-magyarok-jpg-640x480.jpg 640w, https://markamonitor.hu/wp-content/uploads/2026/08/777-Milyen-tipusu-fesztivalokat-kedvelnek-a-magyarok-jpg-600x450.jpg 600w" sizes="(max-width: 777px) 100vw, 777px" /></p>
<p><strong>A fellépők listája, a jegyár és a helyszín a döntő</strong></p>
<p>A fesztivál kiválasztásakor a fellépők listája és a programkínálat a legfontosabb szempont: erre a megkérdezettek 24 százaléka szavazott. A kitöltők 16 százaléka a jegyárak, 15 százaléka a helyszín alapján dönt, míg 14 százalék számára az időpont a meghatározó. A válaszadók 7 százaléka figyelembe veszi az elérhető szálláslehetőségeket, 6 százalék a megközelíthetőséget, míg 5-5 százalék az ismerősök ajánlását és a kísérőprogramokat is mérlegeli. A biztonságot és a szervezettséget a kitöltők 4 százaléka tartja kiemelten fontosnak, 3 százalék számára pedig az infrastruktúra is befolyásoló tényező.</p>
<p><img decoding="async" class="alignnone size-full wp-image-74012" src="https://markamonitor.hu/wp-content/uploads/2026/08/777-Ezek-alapjan-valasztanak-fesztivalt-a-magyarok-jpg.jpg" alt="" width="777" height="583" srcset="https://markamonitor.hu/wp-content/uploads/2026/08/777-Ezek-alapjan-valasztanak-fesztivalt-a-magyarok-jpg.jpg 777w, https://markamonitor.hu/wp-content/uploads/2026/08/777-Ezek-alapjan-valasztanak-fesztivalt-a-magyarok-jpg-300x225.jpg 300w, https://markamonitor.hu/wp-content/uploads/2026/08/777-Ezek-alapjan-valasztanak-fesztivalt-a-magyarok-jpg-768x576.jpg 768w, https://markamonitor.hu/wp-content/uploads/2026/08/777-Ezek-alapjan-valasztanak-fesztivalt-a-magyarok-jpg-136x102.jpg 136w, https://markamonitor.hu/wp-content/uploads/2026/08/777-Ezek-alapjan-valasztanak-fesztivalt-a-magyarok-jpg-640x480.jpg 640w, https://markamonitor.hu/wp-content/uploads/2026/08/777-Ezek-alapjan-valasztanak-fesztivalt-a-magyarok-jpg-600x450.jpg 600w" sizes="(max-width: 777px) 100vw, 777px" /></p>
<p><strong>A többség városnézéssel teszi teljessé a fesztiválélményt</strong></p>
<p>A megkérdezettek 21 százaléka városnézéssel kapcsolja össze a fesztiválozást, 19 százalék pedig a helyi látnivalók felfedezésével gazdagítja az élményt. A válaszadók 18 százaléka strandolással és fürdőzéssel köti össze a fesztiválprogramokat, 15 százalék kirándulással és természetjárással egészíti ki azt. További 14 százalék a helyi gasztronómiai kínálatot is szívesen felfedezi, 10 százalék wellness-szolgáltatásokat is igénybe vesz, míg mindössze 3 százalék azok aránya, akik nem szoktak más programot kapcsolni a fesztiválokhoz.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
	</channel>
</rss>
